preskočiť na hlavný obsah

Working abroad

Hledání práce v zahraničí není jenom o přeložení svého životopisu. Když se rozhodnete přestěhovat se za prací do jiné země, musíte se připravit na jisté kulturní rozdíly, na které narazíte nejen v práci ale i v běžném životě.

Připravili jsme pro Vás základní informace o zvyklostech v těchto zemích:

Všeobecné rady:

Vždy se snažte správně vyslovovat titul a jméno Vašeho obchodního partnera. Pokud komunikace probíhá ve Vašem jazyce, snažte se mluvit pomalu, vyhýbejte se složitým slovům a příliš dlouhým větám. Během rozhovoru buďte klidní a držte se faktů a tématu.

Během pohovoru si nesedejte, dokud Vás o to zaměstnavatel nepožádá a nežvýkejte. Nepomlouvejte svého předchozího zaměstnavatele ani spolupracovníky. Je také nevhodné mít ruce v kapsách v průběhu obchodních jednání, zvláště pak během představování.

Vždy se snažte sledovat své kolegy a partnery, a pozorujte, jak se oblékají a chovají. Všímejte si podrobností a posnažte se jim přizpůsobit.

SLOVNÍK

Členové EU (Evropské unie): Belgie, Česká Republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Holandsko, Irsko, Itálie, Kypr (řecká část), Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie

Členové EEA (Evropský hospodářský prostor): Belgie, Česká Republika, Dánsko, Estonsko, Finsko, Francie, Holandsko, Irsko, Itálie, Island, Kypr (řecká část), Lichtenštejnsko, Litva, Lotyšsko, Lucembursko, Maďarsko, Malta, Německo, Norsko, Polsko, Portugalsko, Rakousko, Řecko, Slovensko, Slovinsko, Španělsko, Švédsko, Velká Británie

Zdroje

  • portal.mpsv.cz/eures/
  • www.labourmobility.com
  • www.wikipedia.org
Print

logo © 2007 4-INDUSTRY, s.r.o. Všetky práva vyhradené. Ochrana údajov –  Podmienky poskytnutia služby